LASER LIGHT SHEER


 

 

 

POSTEPOWANIE PRZED ZABIEGIEM DEPILACJI LIGHT SHEER DUET


Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:
 

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
   
 2. Skóra nie może być sucha, podrażniona. Przed zabiegiem wypij 2 litry wody mineralnej.
   
 3. Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić wyłącznie maszynką.
   
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
   
 5. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
   
 6. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
   
 7. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
   
 8. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.

   
 9. Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.


POSTEPOWANIE PO ZABIEGU

Po zabiegu również należy trzymać się  kliku zasad:
 

 1. Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
   
 2. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni.
   
 3. Po zabiegu na twarz nie wolno stosować podkładów, ponieważ może to przyczyniać się do powstawania podrażnień.
   
 4. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz okolic bikini należy założyć lekkie, zwiewne ubranie. Nie należy ubierać obcisłych lub nieprzepuszczających powietrza spodni.
   
 5. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:


PRZECIWSKAZANIA

Kiedy nie można poddać się depilacji laserowej? Wykluczeniem do zabiegu jest: