Pielęgnacja twarzy
Pielęgnacja ciała
Medycyna estetyczna
Laser IPL
Laser light sheer
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia mikroigłowa
Masaże
Opalanie natryskowe
Kosmetyczne wybielanie zębów
Trwałe przedłużanie i zagęszczanie rzęs
Makijaż permanentny
Kosmetyka mężczyzn
Pielęgnacja dłoni i stóp
 
GABINET KOSMETYCZNY ALEXSPA
ul.Rynek 4
83-300 Kartuzy
tel. 58 681-26-02
kontakt.alexspa@gmail.com

 KONTAKT
58 681-26-02
 
 

MAKIJAż PERMANENTNY


 

MAKIJAŻ PERMANENTNY

 

Makijaż trwały, stosuje się aby podkreślić kontur ust ,linie brwi i rzęs. Ma on w naturalny sposób nadać im intensywności oraz wzmocnić ich barwę. Efekt takiego makijażu jest widoczny co najmniej kilka lat, dzięki czemu zawsze wyglądamy korzystnie i estetycznie. Makijaż permanentny pozwala nam ukryć niedoskonałości skóry i poprawić jej naturalny wygląd. Największą zaletą makijażu permanentnego, poza poprawą wizerunku jest komfort. W każdej sytuacji, czy to na basenie, czy w pracy, na spacerze, na stoku, czy na plaży wyglądamy jednakowo dobrze. Warto podkreślić, że makijaż permanentny to niesamowita oszczędność czasu, doskonałe samopoczucie, którego nie można wycenić!

 

 Mgr Aleksandra Drewniak z wykształcenia dyplomowany kosmetolog, linergistka,  szkoleniowiec, wykładowca w placówkach oświatowych , egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie technik usług kosmetycznych.

Tytuł linergistki uzyskała kończąc profesjonalne szkolenia prowadzone przez Mistrzów w dziedzinie makijażu permanentnego.

  

METODA TRADYCYJNA

METODA PIÓRKOWA

 

 Na czym polega makijaż permanentny ?

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników do zewnętrznych warstw skóry przez doświadczoną linergistkę. Makijaż jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym (dzięki specjalnej maści). Pigment wprowadzany jest w naskórek za pomocą jednorazowych sterylnych igieł - kartridży. Podczas zabiegu nie dochodzi do krwawień, gdyż barwniki wprowadzane są z pominięciem skóry właściwej.

Makijaż permanentny utrzymuje się przez 1 - 5 lat (do całkowitego wyłuszczenia). Trwałość uzależniona jest od typu skóry, ekspozycji na słońce, głębokości pigmentacji, a także zabiegów kosmetycznych, jakim poddaje się osoba, u której wykonano makijaż.

Jak przygotować się do zabiegu ?

 W przypadku makijażu permanentnego wykonywanego na ustach w celu zminimalizowania wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed mikropigmentacją ust zaleca się przyjmowanie przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu preparatu HEVIRAN (na receptę, dawkowanie wg zaleceń lekarza , zwykle profilaktycznie 200 mg, u osób z aktywną opryszczką 400 mg lub 800 mg). Natomiast, aby zwiększyć absorpcję pigmentu, dzień przed zabiegiem można na ustach wykonać peeling, a następnie nałożyć delikatny krem.Dzień przed zabiegiem mikropigmentacji w żadnym razie nie należy spożywać alkoholu, narkotyków i leków. 

Przeciwwskazania do zabiegu : 

 • ciąża
 • cukrzyca
 • łuszczyca skóry
 • przyjmowanie leków sterydowych
 • tendencje rodzinne do odwarstwiania siatkówki
 • przebyte choroby gałki ocznej
 • choroba krwi ( Hemofilia )
 • osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej
 • osoby zakażone wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby

   

   
     
POWIĘKSZANIE UST JUVEDERM, LIPOLIZA INIEKCYJNA ,REFRESHING UST - ZABIEG GWIAZD (GŁĘBOKIE NAWILŻANIE UST KW,HIALURONOWYM ), MEZOTERAPIA IGŁOWA, WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK , LASEROWA DEPILACJA LIGHT SHEER